Logo - Zamek Pieskowa Skała

Dni Kultury Staropolskiej

Zdjęcie przedstawia uczestników wydarzenia ubranych w stroje z epoki, stojących na krużgankach.
Jest to impreza popularyzująca sztukę, kulturę materialną i obyczaje doby renesansu, której Pieskowa Skała zawdzięcza swoją świetność. 
Odbywają się od roku 2006, najpierw jako Dni Renesansowe, a od 2012 roku jako Dni Kultury Staropolskiej.
Na gości czekają pokazy taneczne, prezentacje replik dawnych strojów, pokazy kulinarne i spotkania z ciekawymi goścmi oraz zwiedzanie zamku.
Wstęp jest bezpłatny.

XV Dni Kultury Staropolskiej

W najbliższy weekend 10–11 czerwca 2023, na Zamku Pieskowa Skała odbędą się XV Dni Kultury Staropolskiej. Jest to coroczne wydarzenie skierowane do turystów, którym tańcem, muzyką, strojem i słowem przybliżamy klimat minionych wieków oraz  historię i zwyczaje niegdysiejszych mieszkańców zamku.

Wstęp z biletem na zamek.
Udział w dodatkowych atrakcjach bezpłatnie.
grupa rekonstruktorów na dziedzińcu zamkowym w strojach staropolskich
Przez cały dzień  od 10.00–18.00 będą z nami wspaniali rekonstruktorzy i znawcy staropolskich tradycji, a że jest ona wielokulturowa, to i taki akcent wzbogaci tegoroczne świętowanie. Dziedziniec – dusza zamku stanie się miejscem  zabawy i niezapomnianych emocji  dla małych i dużych gości. Nie zabraknie też okazji do kreatywnych działań, co więcej ich owoce można będzie zaprać ze sobą. Nie zdradzając zbyt wiele, bo gości należało wszak zaskoczyć niezwykłymi konceptami, serdecznie i po staropolsku zapraszamy.

W programie pokazy w wykonaniu  Teatru Tańca Terpsychora i Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej oraz gościnnie Iryna Hubiak na banduże, a także warsztaty artystyczne i zabawy edukacyjne.