Logo - Zamek Pieskowa Skała

Ps. Wspomnienia Yuryi Sherstobitov. Retrospekcja

Yuryi Shertobitov jest artystą, o którym można śmiało powiedzieć, że namalował najwięcej widoków zamku w Pieskowej Skale w dziejach tego miejsca. Urodził się i kształcił w Kijowie, ale rodzinne miasto opuścił trzydzieści lat temu. Zamieszkał wówczas pod Krakowem, nieopodal Pieskowej Skały, a zamek, gdzie na dziedzińcu pod kasztanem prowadził plenerową galerię, stał się jego ulubionym motywem. Mimo, że ostatecznie osiadł pod Łańcutem darzy całą Dolinę Prądnika ogromnym sentymentem i często tu przyjeżdża na plenery.

Prezentowana w Pieskowej Skale wystawa jest czułym spojrzeniem na dorobek artysty, który na stałe wpisał się w historię zamku.

„Mistrz i uczeń”

Wakacyjne warsztaty plastyczne

16 lipca – 31 sierpnia 2022

W trakcie trwania wystawy Yuryia Shrstobitowa, w jej przestrzeni, będą prowadzone warsztaty artystyczne ”Mistrz i uczeń” skierowane do publiczności niespiesznie zwiedzającej zamek. Wakacje to dobry czas, aby się zatrzymać, zapatrzeć, zachwycić, a może nawet samemu stworzyć własne dzieło, może po raz pierwszy w życiu. Pomocą będą służyć zamkowi edukatorzy, a wśród nich ukraińska plastyczka Natalia, która, jak Yuryi przybyła z Kijowa, tyle, że kilka miesięcy temu. Inspiracją do kreatywnej pracy będą dzieła mistrza, a i on sam będzie czasami prowadził zajęcia.

Udział w warsztatach jest możliwy z biletem wstępu na wystawy zamkowe, prowadzenie i wszystkie materiały plastyczne są nieodpłatne, w godz. 11.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zwiedzających zamek, szczególnie rodziny z dziećmi, a także naszych ukraińskich przyjaciół, którzy mogą liczyć na fachową pomoc w ojczystym języku.
Na zdjęciach uczestnicy wernisażu i ssla wystawy.
fot. G. Kowalik
Zdjęcie grupowe uczestników wystawyZdjęcie przedstawia uczestników wystawy na tle ekspozycji.Zdjęcie przedstawia ekspozycję - wywieszone na ścianie obrazy.
.